Yerel SEO Neden Önemlidir ?

Günümüzde standart bir SEO danışmanından farklı olarak Yerel SEO Danışmanları tarafından sağlanan yerel SEO hizmetleri özellikle bir sektör ya da bir kentte faaliyet gösteren firmalara yönelik tüm çalışma süreçlerini kapsamaktadır. Standart bir SEO danışmanı temel olarak hedef kelimedeki sıralamanın yükseltilmesi için çalışırken, yerel SEO konseptinde ise firmalara ait bir marka bilincinin oluşturulması, dijital pazarlama planlamalarının kısa,orta ve uzun vade için yapılması, etkili bir sosyal medya ağı kurulmasının yanı sıra kentsel ve sektörel bazlı yükselme temel hedeftir. Görüldüğü üzere çok daha geniş kapsamlı bir çalışma olduğu gibi rakip analizlerini de kapsamaktadır. Rakiplerinizin artıları eksileri ve size ait avantajlar – dezavantajlar uzun ve detaylı bir analiz çalışması sonrası belirlenerek buna göre bir dijital pazarlama stratejisi oluşturulur.

Yerel SEO konseptinin önemi aslında bu kadarla da sınırlı değil. Örneğin Bodrum’da bir emlak işletmeniz var ve hedef kitleniz Bodrum’da kiralık ve satılık ev, ofis, arsa, devremülk vb. arayan insanlar ve şirketler. Burada ana kelimelerinizin belirlendikten sonra Google My Business ile marka bazlı çalışmalar yapılarak işletmenizi en yukarıya taşımak, bunun yanı sıra ana ve alt kelimelerde kelime bazlı çalışmalar yapmak yerel SEO konseptinin belirleyicilerindendir. Bunun yanı sıra Adwords reklam çalışmaları, firmanızın rekabette olduğu kelime gruplarının analizi ve rakiplerin stratejilerine karşı strateji geliştirmek yerel pazarda oldukça etkili sonuçlar vermektedir. SEO Analizi için tıklayınız.

Bunun yanı sıra firmalar için işin başında oldukça kapsamlı bir SWOT analizi yapılması da oldukça önemlidir. Bu alanda özellikle geliştirdiğimiz Dijital SWOT Analizi konsepti hakkında detaylı yazıları web sitemizde bulabilirsiniz.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir