Yerel Link İnşası ve Sektörde Rakip Yaratmak

Hiç kendi kendinizin rakibi olmayı düşündünüz mü ? Cevabınız hayır ise, bir düşünün derim. Yerel SEO denildiğinde akla gelen öncü tekniklerden biri de yerel link inşası ile birlikte gelişen rakiplerden backlink bağlantısı almaktır. Günümüzde artık pek çok uzman tarafından benzer sektörlerde, değerli web sitelerinden alınan bu bağlantıların, orta ve uzun vadede oldukça önemli faydaları bulunmakta, özellikle anahtar kelimelerde yükselişler gözlemlenmektedir. Yerel link inşası olarak bahsedilen, özellikle tanıtım yazıları ile benzer sektörlerdeki firmalar, web siteleri ve bloglardan link çıkışı sağlamaktır. Buna bir nevi dış SEO çalışması da denmektedir. Başarılı bir link inşası ile rakiplerinizin sizi tavsiye etmesi önemlidir.

Fakat pek çok sektörde, doğrudan rakiplerden link çıkışı ve tanıtım yazısı almak, günümüzdeki acımasız Pazar koşullarından dolayı imkansız hale gelmiştir. Bu durumda hedef kelimelerinizde rakip yaratmayı deneyebilirsiniz. Farklı IP’li bir sunucuda barınan ve hedef kelimenizde makaleler ve içerikler ile yoğunlaştıracağınız bir web sitesinden verim almanız yaklaşık 3-6 ay sürebilmektedir.Tabii bu söylediklerim düşük rekabetli alanlar için geçerli, yüksek rekabetli kelimeler için bu süre oldukça uzun olabilmektedir.

Peki nasıl rakip yaratırım ?

  • Anahtar kelimenizde boş bir domain regleyin
  • Düzenli olarak kelimenizle alakalı içerik girin
  • Siteniz sıralamarda göründükten yaklaşık 2-3 ay sonra yavaş yavaş alanında öne çıkmaya başlayacaktır.
  • Bundan sonra yazı içlerinden kendi sitenize link verebilirsiniz.
İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir