Sosyal Medya’nın Yerel Seo Açısından Önemi

Sosyal medya özellikle günümüz pazarlama stratejilerinin ve marka imajı oluşturulması aşamalarının başında geliyor.  Pek çok küresel firmadan tutun, yerel anlamda faaliyet gösteren KOBİ’lere kadar, hemen hemen tüm kurumsal firmalar sosyal medyayı bir şekilde kullanmaya başladılar. Özellikle son dönemde, artık milyarlara ulaşan sosyal medya kullanıcısı ve gelişen teknoloji ile birlikte, pek çok platformdan hedef kitleye ulaşmak geçmişe oranla oldukça basit ve daha az maliyetli. Örneğin, yerel bir firma olarak turistik bir işletme işletiyorsunuz. Bulunduğunuz kenti ve işletmenizi en ucuz şekilde tanıtarak, milyonlarca insana pek çok sosyal medya platformu üzerinden ulaşmanız mümkün. Bu şekilde, kullanıcılar ve ilgililer de sizinle aktif iletişime geçebiliyor, ve bu da şüphesiz kurumsal imajınızı yukarıya çeken bir hareket.

Kullanıcılarla İlgilenin, Sorularını Cevaplayın

Sosyal medyanın son dönemde artık popülaritesi ile birlikte, artık genci yaşlısı hemen hemen herkesin bir sosyal medya hesabı bulunmakta. Özellikle Türkiye’de kullanıcıların sosyal medyaya harcadıkları vakit dünya ortalamasının da oldukça üzerinde. Pek çok firma da sosyal medya yönetimi ile ilgili birimler oluşturarak, müşterilerinin önerilerini, istek ve şikayetlerini dinliyor, onlarla ilgilenip çözüm üretmeye çalışıyorlar. Pek çok kurumsal ve global firmanın uyguladığı bu strateji ile müşterilerin gözünde daha başarılı bir marka imajı yaratabilirsiniz. Küçük bir işletme ya da KOBİ sahibi iseniz, siz de firmanız ile ilgili sosyal medya çalışmalarını kendiniz yapabilir, ya da bu işi profesyonellere bırakabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi çalışmalarımızı ve size özel çözümlerimizi detaylı incelemek için buraya tıklayın.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir