Şirketimi Google Haritalar’a Nasıl Eklerim ?

Pek çok firmanın son dönemde en sık sorduğu sorulardan biri de : Şirketimin Google Haritalar’a Nasıl Eklerim ?

İşletmeler için Google’ın özel olarak ürettiği ücretsiz bir uygulama bulunuyor. Uygulamanın adı Google MyBusiness, buraya tıklayarak bu uygulama hakkında detaylı yazımızı bulabilirsiniz. Biz yine de kısaca bu uygulamanın kullanımından bahsedelim. Öncelikle Google MyBusiness’e buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Burada firmanızın konum ve adresini eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra imleç ile harita üzerinde konumlama yapabiliyorsunuz. Bunun ardından firmanıza ait bir işletme sayfası oluşacak, buradan çalışma saatlerinizi ve diğer detaylarınızı güncelleyebilirsiniz. Fakat bu hizmeti etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki maddeleri dikkatle okumalısınız :

  • Kullanıcıların büyük çoğunluğu firma isminizle değil, almak istedikleri hizmetle alakalı arama yaparlar. Örneğin : Ahmet taşımacılık yerine, Ankara evden eve nakliyat
  • Kullanıcılara aktif iletişim adresleri sağlamalısınız
  • Kullanıcı yorumlarını dikkate alarak online hizmetlerinizi gerçekleştirmelisiniz
  • Eğer ilk defa kayıt olacaksanız, aşağıdaki formu doldurarak profesyonel bir çalışma konusunda destek alabilirsiniz. Pazarlama çözümleri sekmesini seçerek açıklama alanına MyBusiness çalışması istiyorum ibaresini ekleyebilirsiniz.

 

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir