SSS

Pazarlama bir ürün veya hizmetin kullanıcıya ulaştırılması ve tanıtılmasını içeren tüm süreçler olarak tanımlanırken, satış ise pazarlamanın bittiği yerde başlayan, müşteri ile sıcak temasın sağlandığı aşamadır.
Bir ürün veya hizmetin çeşitli dijital kanallar ile online ortamdaki kullanıcılara tanıtılmasına ait tüm süreçlere dijital pazarlama denir. Arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı, e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması gibi çeşitli uygulamalar birer dijital pazarlama faaliyetidir.Detaylar için tıklayınız.
Search Engine Optimization (SEO) ya da Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen bu konsept, bir anahtar kelimede arama motorlarında daha iyi konumlandırma elde etmek için yapılan çalışmalara verilen isimdir.
Lokasyon ve sektör bazlı çalışarak, bir anahtar kelimede o lokasyona yönelik harita, iletişim vb. sıralama bazlı çalışmaların tamamına verilen isimdir. Detaylar için tıklayınız.
Sektörel SEO belirli bir sektörde, geniş bir ürün veya hizmet yelpazesinde ana kelime ve alt kelime kombinasyonlarında yapılan optimizasyon çalışmalarına verilen isim olarak tanımlanabilir. Bu çalışma kapsamında belli bir ürün konsepti ele alınarak, ürün ve özellik farklılaştırmasına dayalı ana kelimenin yanında alt kelimeler de hedeflenerek optimizasyon çalışması yapılır. Detaylar için tıklayınız.
Lokasyon bazlı çalışmalar bir firmanın hizmet ağının sınırları içindeki yerleşim yerlerine, kentlere ve mobil kullanıcıları ulaşmak için yapılan bölgesel hedefli çalışmaların tamamını kapsamaktadır. Detaylar için tıklayınız.
Sosyal IQ, firmalara ve kurumlara ait tüm sosyal medya hesaplarında itibar yönetimi, kullanıcı algısı değiştirme, özel bir programa yönelik kitleleri etkileme gibi farklı mecralarda yapılan sosyal ağ çalışmalarının bütününe verilen isimdir. Örneğin : Özel bir üniversitenin tercih döneminde yaptırdığı özel Sosyal IQ çalışmaları.
Günümüz dünyasının en büyük reklam ağı olan Google Adwords ile arama motorlarında metin ve video reklamlarınızı verebilir, ürün ve hizmetlerinizi dünyaya tanıtabilirsiniz.Detaylar için tıklayınız.
Google'ın web sitelerine ait ziyaretçi ve dönüşüm istatistiklerini takip etmeniz amacıyla kullanıma sunduğu bir uygulamadır. Web sitenizin içine yerleştirdiğiniz bir takip kodu yardımıyla ziyaretçileriniz hakkında veri toplayabilirsiniz.
Başka bir sayfadan alınan bağlantı anlamına gelir. Bir web sitesinin diğerini önermesi durumunda önerilen site backlink kazanmış olur. Öneren sitenin kalitesi önerilen siteye fayda/zarar sağlar. Detaylar için tıklayınız.
Arama motoru optimizasyonu çalışmaları için planlama, analiz, uygulama ve raporlama işlemlerini yaparak kelime bazlı çalışan ve yüksek lisans, doktora seviyesinde eğitimi olan kişilerdir.
Günümüzde adım adım üniversitelerde zorunlu ders haline gelmeye başlayan Dijital Pazarlama dersleri ile birlikte, dijitalleşen dünyada SEO ve Dijital Pazarlama Uzmanı olarak tabir edilen kişilere olan gereksinim artmaktadır. Bir kişinin bu alanda uzman sayılabilmesi için, Pazarlama disiplininde master (yüksek lisans) sahibi olması, bu alanda tez hazırlaması veya doktora sahibi olması, ayrıca da aktif uygulamalara ait deneyiminin bulunması gereklidir. Son dönemde artık tamamen profesyonelleşen dünyada akademik olarak bu alanda çalışmamış kişilerin, kurumsal firmalarda iş sahibi olmaları imkansızdır.
SEO çalışmaları web sitesinin arama motorlarındaki konumuna, anahtar kelimelerin rekabetine ve hedeflenen sıralamalara bağlı olarak en az 3 aylık olarak yapılır.
Özellikle düşük rekabetli kelimelerde 1 ay gibi bir sürede sonuç alınmaktadır. Fakat orta ve yüksek rekabetli kelimelerde ilk gözle görülür yükselmeler 3-6 ay içinde gerçekleşir.
Web sitemizdeki hizmetlere ait sayfalardaki teklif formunu doldurabilir, ya da bize info@yerelseo.net adresinden, firmanız/websiteniz, telefonunuz ve anahtar kelimelerinizi ileterek de teklif alabilirsiniz.
İşletmelerin Google haritalarında tanınması, kendilerine ait adresi bilgilerinin, çalışma saatlerinin ve iletişim detaylarının kullanıcılar tarafından tanınması için kurumsal bir uygulamadır. Detaylar için tıklayınız.