SEO Eğitimi Nedir ?

SEO Eğitimi konsepti son yıllarda oldukça yaygın hale gelmiş olup, özellikle firmalar tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Genel olarak bu eğitim süreci, firmaların ilgili pozisyonlarında çalışan personeller için dijital pazarlama ile entegrasyon sürecinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Günümüzde firmalar, dijital pazarlama pozisyonlarında yerel ve sektörel çalışmalar yapmak için çalışanlarını profesyonel eğitimler ile desteklemektedir. Bu nedenle artan SEO Eğitimi talebine cevap verebilmek için, kurumsal ve bireysel olarak eğitim konseptleri sunuyoruz.

SEO Eğitimi Kapsamında Neler Var ?

SEO Eğitimi kapsamında ilk olarak Dijital SWOT Analizi bileşenlerinin aktarılması süreci başlatır. Bunun akabinde, dijital pazarlama çalışmalarının tanıtılması, ilgili sektörle alakalı dijital ortamda hedef kitlelerin oluşturulması eğitimi, Adwords ile profesyonel bir reklam kampanyası oluşturma ve reklamın sağladığı geri dönüşleri inceleme, analiz etme ve değerleme yöntemleri eğitimi, yeniden pazarlama çalışmaları eğitimi, yerel seo çalışmaları ve teknikleri, dijital pazarlamada Google araçlarının kullanımı, site içi seo çalışmaları ve özel çözümlerinin eğitimi, kullanıcı deneyimi (ux) ölçümü teknikleri ve iyileştirilmesi, sıfırdan bir dijital pazarlama stratejisi oluşturma eğitimi, sosyal medya yönetimi ve sosyal medyada marka imajı geliştirme eğitimi verilmektedir. Bunun yanı sıra sektörel olarak gerekli görülen tüm çalışmaların eğitimi tüm detayları ile ilgili personele aktarılmakta, ilgili sunumlar yazılı rapor olarak teknikler ile birlikte sağlanmaktadır.

Eğitimler Nasıl Yapılır ?

Öncelikle kurumsal ve bireysel SEO eğitimleri olarak iki ana gruba ayrılan eğitimler, özellikle kurumsal firmaların organizasyonunda yapılmaktadır. Gerektiğinde grup eğitim, gerektiğinde de bireysel eğitimler ile süreç sağlanmaktadır.

Eğitim Seviyeleri Nelerdir ?

İlk defa dijital pazarlama dünyasına adım atacak personel ve firmalar için başlangıç seviyesi SEO eğitimi tercih edilirken, firmaların ve personellerin deneyimleri doğrultusunda orta ve ileri seviye eğitimler uygulanmaktadır. Eğitimler genelde 1-3 gün arasında uygulanırken, bu süre firmaların büyüklüklerine ve taleplerine göre genişletilebilmektedir.

Nasıl Teklif Alabilirim ?

Bize info@yerelseo.net adresinden ulaşabileceğiniz gibi, aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurarak sizin için özel hazırlayacağımız eğitim programını da görebilirsiniz.