Son dönemde oldukça büyük bir pazara hakim olan SEO çalışmaları sayesinde, artık firmalar elektronik mağazalarında ürün satıp, mal ve hizmetlerini milyonlarca insana kolayca ulaştırabiliyorlar. Yerel SEO kavramı da son dönemde ortaya çıkan ve firmaların büyümeleri, yerel pazarda aktif olmaları ve gelişmelerinde aktif rol oynamaktadır. Yerel SEO Danışmanlığı kapsamında, firmalar için sunduğumuz özel çalışmaların kapsamı hakkında en sık sorulan soruları ve cevaplarını sizler için derledik.

Yerel Arama Motoru Optimizasyonu

Yerel SEO konsepti, firmaların bölgesel olarak bulundukları şehirler ve sektörlerde pazar paylarını arttırmak için yaptıkları çalışmaların tamamına verilen isimdir. Bu anlamda, yerel aramalarda rakiplerden üst sıralarda yer almak, bu çalışmanın en temel noktasını oluşturur. Detaylı bilgi için tıklayın.

Kimler Yerel SEO Yapabilir ?

Başta yerel anlamda ve belli sektörlerde hizmet ve ürün satışı yapan firmaların yanı sıra, e-ticaret firmaları ve ayırt etmeksizin tüm işletmeler Yerel SEO hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Örneğin : Ankara Evden Eve Taşımacılık, Etimesgut Emlak Ofisi vb. belirli bir kent ve sektördeki müşterileri hedefleyen işletmeler.

Yerel SEO Danışmanlığı Kapsamında Neler Yapılıyor ?

Yerel SEO danışmanlığı ile birlikte, pek çok alanda firmaların yerel pazar paylarının arttırılması çalışmaları yapılıyor. Hedefledikleri kelimeler ve sektörlerde organik aramalarda üst sıralamalara çıkmak için özel içerik ve çalışmaların yanı sıra, AdWords ve diğer Google hizmetlerinin profesyonel bir şekilde kullanılması ile birlikte topyekün bir çalışma planı hazırlanılarak uygulanmaktadır.

Yerel SEO Çalışmaları Sonucunda Ne Hedefleniyor ?

Bu çalışmalar sonucunda firmaların ve KOBİ’lerin yanı sıra e-ticaret girişimlerinin organik arama motoru aramalarında daha üst sıralarda yer almaları, Google MyBusiness ile kendi kent ve sektörlerinde marka değerlerini arttırmaları, sosyal medyada aktif çalışmalar ile daha fazla etkileşim yaratarak, tüm bunların sonucunda karlılıklarını arttırarak ticari anlamda büyümeleri hedeflenmektedir.

Ne Kadar Sürede Sonuç Alınır ?

Özellikle düşük rekabetli kelimelerde 2-4 ay gibi bir sürede gözle görülür sonuç alınmaktadır. Bunun yanı sıra orta-yüksek rekabetli kelime gruplarında ise bu süre 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Google algoritmaları dönemsel olarak değişikliğe uğramasından ötürü, çok net süreler verilememektedir.

Danışmanlık Süreci Nasıl İşler ?

Bu süreç ilk haftası detaylı sektör analizi, rakip analizi ve yol haritasının belirlenmesiyle başlar. Ardından, sektörün ve hedef kelimelerin zorluk seviyelerine göre yeni içerik oluşturularak ve ya mevcut içeriklerin uyumlu hale getirilmesi ile başlayan iç çalışmaların ardından dış çalışmalara başlanmasıyla devam eder. Her gün düzenli olarak sıralamanız, index durumunuz ve diğer tüm süreçler takip edilir.

Sektörel SEO Danışmanlığı Nedir ?

Tercüme Sektörü İçin SEO Danışmanlığı

Enerji Sektörü İçin SEO Danışmanlığı

Nasıl TEKLİF ALIRIM ?

Bize info@yerelseo.net adresinden ulaşabileceğiniz gibi, aşağıdaki teklif formunu doldurarak hızlıca iletişime geçebilirsiniz.