Reklamlar Etkisini Kaybediyor mu ?

Dijital pazarlama ve yerel SEO kavramları ortaya çıktığından beri oldukça önemli bir yere sahip olan çevrimiçi reklam konsepti uzun yıllardır sektörün lokomotifi durumunda. Günümüzde, özellikle bazı sosyal medya platformlarının reklam işini abartmasından ötürü kullanıcılar çok çeşitli reklam engelleyici eklenti tercih etmeye başladılar. Bu durum da reklam gelirlerinin ve gösterimlerinin bir miktar azalmasına sebep oluyor.

Geleneksel reklamlar etkisiz hale geliyor

Tüketiciler çevrimiçi geleneksel reklamlara karşı bağışıklık kazandılar. Yıllar önce, her yayıncı aynı düzenle başlıyordu ve reklam standartları daha belirgindi. Günümüzde metin içeriğinde bir yerlere yerleştirildiğinde bile, kolayca tespit edilebilirler. Reklamlar bu günlerde insanları rahatsız ediyor ve tüketiciler reklamları gösterilmesini önlemek için yazılımlar kullanıyor. Masa üstü kullanıcıların % 26’sı ve mobil tüketicilerin yüzde 15’i, yayıncıların web sitelerindeki reklamları kaldırmak için engelleyiciler kullanıyor. Dolayısıyla harika bir reklam hazırlar ve iyi dönüşüm oranları elde etseniz bile, kullanıcıların reklam engelleyicilerinin etkin olması durumunda teklifinizle hiç karşılaşmazlar.

Kullanıcı yorumları oldukça önemli

Yerli reklamcılığın geleneksel reklamlardan daha iyi performans gösterme eğilimi görünmüyor. Ancak, etkileyici pazarlama tekniklerinden kullanıcı yorumları oldukça önemli hale geliyor. Tüketicilerin yüzde 92’si, markalardan daha fazla bilgiye sahip olsalar bile, bireylerin önerilerine güveniyor; bu nedenle, firmalar satış sonrası deneyim eskiye nazaran çok daha büyük önem vermiyorlar.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir