Nasıl E-Ticaret Sitesi Açabilirim ?

E-Ticaret sistemleri dijital çağ ile beraber günümüzün vazgeçilmez araçlarından biridir. Bugün, pek çok KOBİ’nin yanı sıra dev perakende firmalarından tutun tekstil, otomotiv vb. gibi pazara öncülük eden firmaların büyük bir kısmının e-ticaret sistemi bulunmakta. Buradan müşteriler, istedikleri kadar ürün ve miktar adedi belirleyerek kolayca sipariş verebilmekteler. Son dönemde, Yerel SEO çalışmaları için özel teknikleri ile öne çıkan sistemlerden biri olan e-ticaret sitelerini yakından tanıyalım.

E-Ticaret Sistemi Nedir?

Kısaca tanımlamak gerekirse, işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak ve satmak için kullandıkları ve genelde geniş bir ürün yelpazesini kategorilenmiş şekilde görsel olarak sergilediği web sitesi sistemlerine verilen genel isimdir.

Bir web sitesi açmak istiyorsanız ve ürünlerinizi hızlıca ve etkili bir biçimde milyarlarca insanın kullandığı internet platformunda pazarlamak istiyorsanız, e-ticaret sistemleri en büyük yardımcınız olacaktır. Bugün internet üzerinde pek çok hazır e-ticaret yazılımı bulabileceğiniz gibi, kendinize özel bir yazılım da kodlattırabilirsiniz. Genelde firmalar, kendi kategorilerine ve firma yapılarına özel sistemler kodluyor, ve kendi sektörlerine özel çözümler sağlıyorlar. Bu sektörde maliyetler özellikle kodlama kısmında 1500-3000 TL arasında iken, hazır yazılımlar tercih edilirse ve sunucu maliyetleri dahil yıllık 500 TL gibi bir bütçe gerektiriyor. Hazır sistemlerin temel avantajı olarak kolay kurulum ve maliyet tasarrufu gösterilebilirken, özel kodlama sistemlerin temel avantajı herhangi bir sorun olduğunda hızlı ve kalıcı müdahale edebilmenin yanı sıra esnek ve kişiye özel tasarım alternatiflerinin bulunması gösterilebilir.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir