Linkedin Kullanarak Marka İmajınızı Yaratın – Ders 6

Linkedin günümüzde profesyonel iş dünyasının en çok kullandığı sosyal ağlardan biridir. Dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinden firma ve personel bazında kullanıcıya sahip olan Linkedin, günümüzde artık hem bireysel hem de kurumsal anlamda mutlaka kullanılması gereken ağlardan biridir. Bireysel anlamda bir nevi online CV görevi gören platform, kurumsal anlamda ise yeni iş ortaklıkları geliştirmek ve ürün – hizmet tanıtımları ile talepleri karşılamak için gereken ön iletişimi ve güveni sağlamak amacıyla kullanılıyor.

Fotoğraf Önemlidir

İlk intibayı yaratan şey sizin fotoğrafınız ya da firmanızın logosu olmaktadır. Fotoğrafınız sizi ilgilendiriyor – odaklanmaya devam edin. Bu durum oldukça basit görünmekle beraber, fotoğrafta başka insanları kesmek ya da alakasız arka plan resimleri kullanmak olumsuz ve yanıltıcı olabilir. Herşeyi basit tutun. Nötr arka planlar neredeyse daima en iyisidir. Ofise takmayacaksanız, profil resminize koymayın. Ancak potansiyel işverenleri etkilemeye çalışıyorsanız, ne giydiğinize dikkat etmeniz gerekir. Profesyonel, güvenilir bir görüntü tasvir ettiğinizden emin olma, en son tatilinizin selfie’sindeki harika ışıktan daha önemlidir.

Kısaca Kendiniz ve Firmanızdan Bahsedin

Markanız sosyal paylaşım sitelerinde takip edilmesi için güncel ve tutarlı olması gerekir. Facebook profil resminizi haftalık olarak değiştirebilirsiniz, ancak LinkedIn profil resminizle aynısını yapmak, markanızı potansiyel işverenlerin zihinlerinde karıştırmanın, fırsatları kaçırmanıza neden olan kesin bir yoludur. Mükemmel bir profil resmi bulduğunuzda o resmi çok uzun süre orada tutun.

Son olarak Linkedin’e buraya tıklayarak kayıt olabilir, marka imajınızı ve kurumsal kişiliğinizi milyonlarca profesyonelin dahil olduğu bu sosyal ağa taşıyabilirsiniz.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir