Hızlandırılmış Mobil Sayfaların Önemi Nedir ?

Google’ın AMP olarak adlandırılan Hızlandırılmış Mobil Sayfalar hayranı olduğu bir sır değildir. Web sayfaları anında yüklenirse, bu durum çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Resmi kanaldan açıklanan bilgilere göre, “AMP, hızlandırılmış statik içerikli web sayfaları oluşturmak için bir yoldur. AMP, üç ayrı bölümden oluşur: AMP HTML, güvenilir performans için bazı kısıtlamalar olan HTML’dir ve temel HTML’nin ötesinde zengin içerik oluşturma için bazı uzantılardır. AMP JS kütüphanesi AMP HTML sayfalarının hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Google AMP Önbellek, önbellekli AMP HTML sayfaları sunmak için kullanılabilir. “

Pek çok yurtdışı kaynakta bahsedilen son bilgilere göre, AMP olarak adlandırılan bu hızlandırılmış mobil sayfalar konsepti özellikle lokasyonel bazda arama sonuçlarını hedefleyen firma ve işletmeler için vazgeçilmez bir bileşen olarak görülmeye başlıyor. 2017 yılı için son Yerel SEO trendlerine baktığınız, lokal olarak mobil aramaların arttığı ve bu alanda çalışmaların Google’ın algoritmasında oldukça değerli hale geldiğini gözlemliyoruz.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir