Google MyBusiness ile Yerel Pazara Hakim Olmak

Özellikle Yerel SEO konseptini duyduğunuzda akla ilk gelen çalışmalardan biri de Google MyBusiness’i kullanmaktır. Bu özellik ile firmanıza ait detayları, ilgili arama sorgusu çalıştırıldığında sağ tarafta kutu şeklinde görebilirsiniz. Bu özellik ücretsiz olup, kurumsal imajınızın yerel anlamda artmasına ve markanıza ait arama sonuçlarında yükselmenizi sağlıyor. Bu aracı profesyonel bir şekilde kullandığınızda işletmenize ait fotoğraflar, sektör detayları, çalışma saatleri ve müşteri yorumları gibi detayları hem Google arama motoru üzerinde, hem Google Haritalar hem de Google Earth uygulaması üzerinde görebilmektesiniz.

Google MyBusiness Örneği

Google MyBusiness – Adwors Uyumu

İşletmenizi doğruladığınızda ve onaylandığında, firmanıza ait detaylar sağ bölümde yer almaktadır. Burada Adwords ayarlarında bulunan Yer Uzantıları bölümünden, işletme detaylarınızın reklamda görünmesini sağlayabilir, profesyonel bir tanıtım süreci yaşayabilirsiniz. Dijital pazarlama sürecinde çok önemli bir rol oynayan Google MyBusiness konsepti, özellikle marka imajının yükseltilmesi, firma bilinirliğinin arttırılması ve yerel Pazar payının online ortamda arttırılmasını sağlamaktadır. Akıllı telefonlar ve tabletler ile tam uyumlu bir şekilde çalışan bu uygulama ile özellikle yerel pazara hakim olmak için önemli ve büyük bir adım atabilirsiniz.

Google MyBusiness’e Nasıl Kayıt Olurum ?

Kayıt olmak için buraya tıklayarak işletmenizin yerel pazara hakim olması için büyük bir adım atabilirsiniz. Fakat, burada kayıt olmaktan ziyade, doğru anahtar kelimelerde başarılı bir şekilde firmanızı tanıtmak oldukça önemlidir. Google MyBusiness için sizin yerinize profesyonel olarak kayıt süreçlerinizi yürütmemiz için bizimle buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. Açılan teklif sayfasından Google MyBusiness Danışmanlığı hizmetini seçerek, istenen bilgileri göndermeniz yeterlidir.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir