Google Adwords’de Nasıl Reklam Oluşturulur ?

Dünyanın en büyük dijital reklam ağı olan Google Adwords ile günümüzde reklam oluşturmak oldukça kolay gibi görünse de, etkin bir pazarlama stratejisi oluşturmak oldukça zor ve profesyonel destek gerektiren bir süreçtir. Özellikle ilk defa Adwords reklamı oluşturacaksanız, buraya tıklayarak İlkadım Adwords Danışmanlığı paketi ile tanışabilir, yüzlerce liranızın hedef kitleniz dışındaki kullanıcılara yönlendirilmesinden kurtulabilirsiniz. Reklam oluşturmak için öncelikle bir Adwords hesabı açarak, faturalandırma ayarlarından kredi yüklemeniz gerekmektedir. Peki ya Adwords’de nasıl reklam oluşturabilirim ? Sizler için adım adım açıklıyorum.

1- Reklam Türünü Seçin

Yeni kampanya oluştur seçeneği ile ilk olarak kampanyanızın türünü seçebilirsiniz. Sadece metin reklam verecekseniz Yalnızca Arama Ağı, görüntülü reklam vermek istiyorsanız Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı veya her iki reklam türünü aynı anda kullanmak isterseniz Arama Ağı,Görüntülü Reklam Ağı Seçeneği ile seçeneklerini seçmelisiniz.

2- Reklam Türünü Seçin

Özellikle bu alanda Görüntülü ya da Arama reklamı seçtiyseniz Tüm özellikler kısmını seçerek çok geniş bir yelpazede pazarlama kampanyanızı düzenleyebilirsiniz.

3- Yer Hedeflemesi Yapın

Özellikle Yerel SEO denildiği zaman ilk akla gelen konseptlerden biri de Yer hedeflemeleri. Bu modülü kullanarak reklamınız için şehir ve ülke bazlı hedefleme yapabilirsiniz.

4- Teklif stratejinizi belirleyin

Bu modülde ise teklif stratejinizi ve yayınlama yönteminizi belirleyebilirsiniz. Manuel TBM özellikle profesyonel Adwords kullanıcıları için önerilir ve kelime bazlı TBM belirlemek için kullanılır.

5- Reklam uzantılarını ekleyin

Buradan firmanıza ait konum, bağlantı, uygulama ve diğer tüm uzantıları ekleyebilirsiniz.

6- Yayın planınızı yapın

Mesai saatlerinize uygun bir yayın planı hazırlayabilirsiniz.

7- Reklamı oluşturun

Reklam grubunuza ait final url, ana başlık ve açıklamaları girerek, reklamınızın Google’da görünümünü görebilirsiniz.

8- Anahtar kelimelerinizi belirleyin

Sektörünüzle alakalı anahtar kelimeleri ekleyerek, hedef kitleleriniz ile etkileşime geçebilirsiniz.

Sonuç olarak, Google Adwords reklamı oluşturmak oldukça profesyonel bilgi ve deneyim gerektiren bir iştir. Bu nedenle özellikle ilk defa Adwords kampanyası oluşturacak firmaların, sağladığımız İlkadım Adwords Danışmanlığı çözümleri ile dijital pazarlamaya adım atmalarını öneriyoruz.

İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir