E-Ticaret Sitelerinde Kategorilendirme Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret sistemleri günümüz pazarlama teknikleri içinde önemli bir yere sahiptir. Pek çok e-ticaret girişimi ülkemiz ve dünyada son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir ve bu girişimler kurumsal hale dönüşerek yüksek satış rakamlarına ulaşıyorlar. Bu anlamda da özellikle e-ticaret sektörüne yeni giriş yapan ya da yapacak olan kişi veya firmalar teknik detaylara eskiye nazaran daha fazla önem vermeli ve özellikle iç optimizasyonu tamamlamadan hizmet vermeye başlamamalıdır. Yerel SEO denildiğinde akla gelen sektörel ve kentsel/bölgesel bazlı mal ve hizmet satışı yapan firmaların kategorilendirme çalışmaları da oldukça önemlidir.

Kategorilendirme Nasıl Yapılır ?

Kategorilendirme aslında temel olarak şu şekilde yapılıyor.

Ana kategori > Alt kategori 1 > Alt kategori 2 ….

Temel mantık olarak ana kategori altında ilgili alt kategorileri oluşturmak etkili ve geçerli bir pazarlama stratejisidir. Bunu bir örnekle ele alalım :

Örneğin bir ev aletleri satışı yapan bir e-ticaret siteniz var. Ve ana kategorilerinizden biri elektronik ev aletleri. Kategorileme işlemi aynen şu şekilde olmalıdır :

Elektronik ev aletleri (Ana kategori)

  • Mutfak aletleri (Alt kategori)
  • Elektrikli Süpürgeler (Alt kategori)
  • Ütü (Alt kategori)
İngilizce Ekonomi mezunu, Dijital Pazarlama Yönetimi master-level. Uzun yıllardır Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO ve Yerel SEO yöneticiliği yapıyor. Yeminli tercüman ve editör. YerelSEO.net kurucusu, yatırımcı ve girişimci.
https://www.downloadnulled.pw/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir